Jak a proč?


S mou manželkou se jedná o náš třetí dům, prošli jsme klasickou zděnou stavbou, nízkoenergetickým domem, také zděným a nyní pro nás velká změna montovaná pasivní stavba Hector od BAHAL a.s..
Protože fandíme novým trendům a nebojíme se někdy zariskovat a hlavně nejsme konzervativní lidé, proto radikální změna v uvažovaní a zvolených materiálech či postupech není pro nás vlastně žádný risk.

Náš třetí a pevně věřím poslední dům jsme se rozhodli postavit blízko rodiny v Ostravě v malé příměstské části, dalo by se říci vesnici, Hrabová. Náš problém byl, je a bude, jsme městské děti a i když jsme zkoušeli bydlet na vesnici, v horách, vždy nás to táhlo zpět do města. Tedy vesnice u města ideální volba.

Já jako fanoušek všeho nového a všeho technického a má druhá polovina jako fanda všeho krásného a luxusního a designového, jsme se rozhodli, že si splníme náš sen a vizi zhmotníme. Skoro půl roku jsme hledali vhodného dodavatele a ač všichni umí stavět pasivní domy, všude byli a vše umí nejlépe, nikdo vlastně neví o čem se bavíme. Byla to obrovská náhoda či štěstí, ale úplnou náhodou manželka zahlédla v časopise dům, který přesně odpovídal našim náčrtům. Přiznám se, že až asi na 3-tí telefonát jsem trefil V.Z. - odborníka na technologie, který mne svými vědomostmi a také zodpovězenými kontrolními otázkami přesvědčil, že jsem našel konečně tu pravou firmu. Takto jsme započali budovat náš sen s BAHAL a.s.. Nebo to možná nakonec byla realita, která nás ze snu probrala?

Protože je blogů relativně dost a napsalo se na různých diskuzích hodně, úmyslně jsem zvolil začít blogovat až na závěr naší stavby. Přijde mi to nejobjektivnější a hlavně žádný z příspěvků nebude emocionálně ovlivněn a lze na něj pohlížet s odstupem času s jistým rozumovým nadhledem.

Chtěl bych na závěr podotknout, že můj způsob uvažovaní je čistě racionální a proto vše co na blogu zveřejním mohu vždy doložit, samozřejmě v rámci smluvních ujednání, jak s dodavatelem stavby BAHAL a.s. , tak spřízněných organizací, kooperantů atd.. Tento blog bude vyjadřovat pouze a jen můj osobní názor, či názor mé manželky a jakákoliv podobnost je čistě náhodná. Je potřeba si také uvědomit, že společnost BAHAL a.s. používá některá řešení, která neumožňují jejich zveřejnění, ale mám za to, že povídat si můžeme o čemkoli.